12 березня - день свободи слова або Всесвітній день боротьби із кіберцензурою в Інтернеті 2022


12 березня - день свободи слова або Всесвітній день боротьби із кіберцензурою в Інтернеті 2022
Опубликовано: 12.03.2022


читать на русском   read in English

Щороку 12 березня країни світу відзначають Всесвітній день боротьби із кіберцензурою. Основна мета цього дня - наголосити на важливості свободи слова в Інтернеті та протестувати проти кіберцензури. Всесвітній день боротьби із кіберцензурою також наголошує, як уряди всього світу пригнічують свободу слова та самовираження у всесвітньому павутинні.


Використовуючи перспективу штрафів, арештів та блокування або уповільнення роботи інтернет-сервісів, влада підштовхує компанії до цензури небажаних матеріалів в Інтернеті, не допускаючи при цьому фільтрації провласних ЗМІ.


Вперше цей особливий день був відзначений у 2008 році організаціями Amnesty International та Репортери без кордонів. Ці організації вважають, що кожна людина має право висловлювати свою думку у Всесвітньому павутинні. Із того часу щороку проводиться Всесвітній день боротьби з кіберцензурою, щоб підвищити поінформованість про репресивні уряди і як вони пригнічують свободу слова в Інтернеті у своїх країнах. Ці країни прагнуть придушити свободу слова у Всесвітній павутині за допомогою різних засобів, включаючи суворі закони про дифамацію та образу уряду, держави. Це також включає блокування певних платформ соціальних мереж або створення спеціального брандмауера, щоб жителі не могли отримати доступ до деяких веб-сайтів.


Чому ми маємо відзначати Всесвітній день боротьби з кіберцензурою?


Хоча деякі люди ставлять під сумнів ідею свободи слова в Інтернеті через кілька випадків поширення дезінформації, спільних постів та відеороликів із насильством у соціальних мережах, ці випадки не можуть бути причиною для цензури Всесвітнього павутиння. Інтернет залишається місцем, де люди можуть висловити своє незадоволення несправедливістю, корупцією та іншими проблемами. Багато авторитарних урядів настільки бояться влади Інтернету, що намагаються придушити свободу слова за допомогою кіберцензури. Кіберцензура призводить до того, що суспільство не може об'єднатися й досягти змін. Це також допомагає правителям висувати лише свою версію подій. Отже, необхідно, щоб люди виступили проти ідеї цензури в Інтернеті.


Як відзначається Всесвітній день боротьби із кіберцензурою?


Щороку Репортери без кордонів та Amnesty International організують премію Netizen Award. Цей захід проводиться, щоб подякувати користувачам Інтернету, які зробили значний внесок у кампанію за свободу в Інтернеті. Під час заходу організації також публікують список ворогів Інтернету для країн із найбільшим ступенем кіберцензури.


Організації повинні підтримувати високий рівень безпеки у 2022 році та надалі. Постачальники технологій повинні стати більш досвідченими у розробці більш безпечних та відмовостійких технологій, розроблених із урахуванням того, як ці пристрої підключатимуться до мереж, які, ймовірно, кишать хакерами.


Спенсер Тунік, один із кураторів-засновників і художник цензурі, який часто піддається цензурі, сказав:


Ми не могли просто чекати, поки платформи нас наздоженуть. Йдеться про художників, які допомагають виживати художникам. Ми повинні мати можливість охопити нашу аудиторію, працювати відповідно до поточних принципів, у той час як ми продовжуємо чинити опір процесу видалення та апеляції, з яким дуже багато артистів важко орієнтуються.


Через роки Всесвітній день боротьби із кіберцензурою продовжує виступати за Вільний Інтернет. Проте із роками цей аргумент ослаб, оскільки у соціальних мережах опубліковано кілька пропагандистських твітів, відеороликів із насильством та спільних постів.


Питання цензури, які були обмежені Китаєм, поширилися на РФ, Туреччину, Білорусь, М'янму та інші країни. Деякі із них намагаються створити жорсткіше контрольовану мережу. Для Росії цензура інтернету це не просто. Китай побудував навколо свого інтернету низку фільтрів, відомих як Великий брандмауер, російський інтернет більш відкритий. Щоб змінити це, російський уряд розробив нові технічні методи блокування контенту, які він використав минулого року для обмеження доступу до Twitter. Очікується, що РФ посилить тиск на технологічні компанії, оскільки влада намагається контролювати, яка інформація поширюється на війну в Україні.


Buy Me A Coffee

Мы являемся сертифицированным партнером компании TemplateMonster


Закрыть

Заказ сайта


Заполните, пожалуйста, форму заказа сайта. После обработки мы свяжемся с Вами и уточним детали.

Я согласен с Пользовательскими соглашениями

Закрыть

Написать письмо


Заполните форму. После ознакомления мы свяжемся с Вами.


Закрыть

Заказ обратного звонка


Оставьте Ваш контактный номер и наш оператор перезвонит Вам в течении часа.Например: +38(063) 012-34-56

Вверх
@
заказать звонок
+