15 лютого відзначають свято День комп'ютерів (ENIAC) 2022


15 лютого відзначають свято День комп
Опубликовано: 15.02.2022


читать на русском   read in English

15 лютого 2022 року проводять симпозіуми, на яких обговорюються історичне значення першого ПК, еволюція архітектури та шість жінок, які працювали його програмістками, але нещодавно отримали заслужене визнання.


Всесвітній день комп'ютерів - щорічне свято ПК та людей, які створюють ІТ. Цього року Всесвітній день ПК можна відсвяткувати із багатьох причин. Немає нічого важливішого, ніж святкування революційного чіпа 6502; чіп, що змінив світ!


Пояснюють, що ENIAC використовував комутаційні панелі передачі інструкцій машині. Це мало ту перевагу, що після того, як інструкції були запрограмовані таким чином, машина працювала із електронною швидкістю. Інструкції, зчитані із пристрою читання карт або іншого повільного механічного пристрою, не змогли б наздогнати повністю електронний ENIAC. Недолік полягав у тому, що на переналагодження машини для вирішення кожної нової проблеми витрачалося кілька днів, а це було проблемою.


Щороку - нова тема, нові події, нові ресурси та нові друзі! Минулого року, 15 лютого 2021 року, ми відсвяткували ENIAC у Всесвітній день комп'ютера; 75-річчя першого у світі повністю електронного програмованого комп'ютера ENIAC на веб-сайті ENIACDay.org. Не поспішайте, огляньтеся та дізнайтеся про все, що потрібно знати про святкування Всесвітнього дня ПК 15 лютого кожного року. Сподіваємось, вам сподобається свято!


Так, ми знаємо, що насправді усе почалося у 1945 році, а не 15 лютого 1946, але сьогодні, 75 років тому, машина була запущена у Пенсільванському університеті. У 2011 році міська рада Філадельфії оголосила 15 лютого Днем ENIAC та ми не збираємося сперечатися із цією думкою. У той час, як знавці Блайті могли вказати на надсекретний Колос як на попередній ENIAC, запуск цього універсального комп'ютера був дуже публічною справою. Задуманий як удосконалення диференціальних аналізаторів на основі колеса й диску, робота над електронною машиною почалася таємно у 1943 році.


Перша ітерація була завершена до кінця 1945 року і стрибок продуктивності порівняно із минулим був захоплюючим. 30-тонна машина площею 680 квадратних футів був здатний виконати балістичний розрахунок, який раніше міг зайняти 12 годин за 30 секунд. Не дивно, що більшу частину свого терміну служби він пропрацював як основний обчислювальний двигун для армії США.


Окрім балістичних траєкторій, він також використовувався при вирішенні проблем атомної енергії для Манхеттенського проекту та при проектуванні аеродинамічних труб. Статистика вражаюча для тих, хто звик до компактних та малопотужних систем останніх років. ENIAC мав власні лінії електропередач та споживав 150 кіловат електроенергії.


До епохи мікропроцесорів він складався із 40 панелей висотою 9 футів та шириною 2 фути, розташованих у формі літери U та вимагав 18000 електронних ламп, півмільйона спаяних з'єднань, 70000 резистори та 10000 конденсаторів. Його також потрібно було програмувати вручну для кожного нового набору обчислень, а це тривале завдання, із налаштування перемикачів та кабелів. Налагодження включало покрокове виконання програм за інструкцією за раз. Технік ніс ручну коробку із кнопкою, яка дозволяла машині переходити до наступного кроку та результат порівнювався із розрахунком людини. У 1948 році були внесені зміни, щоб додати можливість зберігання програм, щоб значно полегшити біль, а у 1953 році Burroughs Corporation встановила центральний блок пам'яті на магнітному сердечнику на сто слів. Однак до 1955 року напис був на стіні як досягнення у галузі обчислювальної техніки, зробили ENIAC застарілим та звіра нарешті закрили. Сьогодні компоненти ПК можна знайти у музеях в усьому світі, наприклад, у лондонському Музеї науки. Інші компоненти можна знайти у Пенсільванському університеті та Музеї у Маунтін-В'ю, Каліфорнія.


У період із 2019 по 2022 рік розробники з відкритим вихідним кодом вирішували проблеми Linux у середньому за 25 днів порівняно із 83 днями для Microsoft й Oracle, що відійшли на останнє місце за 109 днів. Хоча і через дуже невелику кількість випадків. Окрім того, Linux демонструє постійне покращення часу відгуку із 32 днів у 2019 році до всього 15 днів минулого року та це покращення відображається в усій галузі.


Тому, будь-ласка, приєднуйтесь, щоб підняти тост за ENIAC та борг перед ним із боку сучасних комп'ютерів. Історія ENIAC добре задокументована, але рекомендують книгу Кевіна Річі ENIAC для читання під час обіду, а також статтю у розділі Історія та спадщина Penn Engineering. Ці показники не завжди збігаються. Річі перераховує 42 панелі та більше 19000 електронних ламп, у той час як Пенн, наприклад, говорить про 40 та 18000, але обидва дають уявлення про його масштаби.


Ви можете бути активним чи пасивним учасником. Активний учасник створює події у своїй локації, розміщує пости у соціальних мережах, приєднується до інших подій та лідирує. Пасивний учасник спостерігає за тим, що відбувається, та отримує задоволення!


Buy Me A Coffee

Мы являемся сертифицированным партнером компании TemplateMonster


Закрыть

Заказ сайта


Заполните, пожалуйста, форму заказа сайта. После обработки мы свяжемся с Вами и уточним детали.

Я согласен с Пользовательскими соглашениями

Закрыть

Написать письмо


Заполните форму. После ознакомления мы свяжемся с Вами.


Закрыть

Заказ обратного звонка


Оставьте Ваш контактный номер и наш оператор перезвонит Вам в течении часа.Например: +38(063) 012-34-56

Вверх
@
заказать звонок
+