Виділений сервер або vps? Визначення, ключові питання та порівняння


Виділений сервер або vps? Визначення, ключові питання та порівняння
Опубликовано: 22.10.2021


читать на русском   read in English

Сайти - одна із важливих частин бізнесу у дні цифрових інновацій. Якщо у вашій компанії немає веб-сайту, вона знаходиться у невигідному становищі. Гарна новина полягає у тому, що обслуговування, створення та запуск веб-сайту може бути рентабельним.


Якщо вам потрібно реконфігурація або обслуговування, виділення серед хостингу виявляється набагато ефективнішою послугою. Завдяки керованого рішенням технічним фахівцям із серверів та інженерам по програмному забезпеченню у виділеному просторі не потрібно пробиратися через конкуруючі потоки даних, щоб вирішити вашу проблему. Технічні фахівці також менш обмежені у тому, що вони можуть та не можуть робити на виділеному сервері. Відсутність ефекту галасливого сусіда дозволяє отримати доступ до широкого спектру рішень та процесів.


Однак, якщо у вас є сайт, який не вимагає величезної кількості ресурсів, вам слід подумати про VPS-хостингу. Існують варіанти хостингу, які дозволяють вам вибирати від невеликого до дуже великої кількості ресурсів за допомогою VPS-хостингу.


Які переваги VPS-хостингу?


VPS-хостинг має багато переваг. Він являє собою проміжну ланку між загальним та виділеним хостингом із великими гнучкими обмеженнями ресурсів й високим рівнем контролю над програмним та апаратним забезпеченням вашого сервера. VPS-хостинг також доступний за ціною і може рости разом із вашим сайтом.


Які переваги виділеного хостингу?


Виділений хостинг настільки хороший, наскільки це можливо. У вас є обмеження на ресурси, здатні забезпечити роботу навіть найбільших сайтів. Це те, на чому будуть працювати бізнес-сайти корпоративного рівня та які можуть обробляти великий трафік без шкоди для продуктивності вашого сайту.


Що таке хмарний хостинг?


Хмарний хостинг - процес, який з'єднує різні сервери та витягує ресурси із кожного у залежності від сайту. При використанні хмарного хостингу немає фіксованої вартості - все залежить від ваших обмежень на використання - тому його можна розглядати як додаткову оплату у міру використання.


Як мені дізнатися, чи готовий я перейти із VPS-хостингу на виділений хостинг?


Одна із проблем, що впливають на сайти, які занадто великі для хостингу VPS - швидкість завантаження. Якщо відвідувачі скаржаться на це, можливо, варто оцінити, чи достатньо у вас пропускної здатності. Так само, якщо на вашому сайті багато конфіденційних даних, ви можете оновити його, щоб уникнути загроз безпеці.


Хмарний хостинг - варіант для бізнесу будь-якого розміру, із урахуванням його доступності. Однак, якщо у вас немає технічних знань або доступу до будь-кого, у кого вони є, ви можете спробувати інші варіанти хостингу.


Як випливає із назви, виділений сервер означає, що ви отримуєте весь фізичний сервер, виділений для вашого сайту. Замість того, щоб отримувати тільки частину сервера, як у випадку із VPS, ви отримуєте усе.


У світі хостингу хороша продуктивність залежить від того, наскільки швидко ваш сайт завантажується та працює для користувачів, а також наскільки добре. У контексті подорожей продуктивність схожа на автобусний маршрут. Якщо в автобус сяде лише кілька людей, водієві потрібно зупинятися тільки зрідка. Це означає, що ви приїдете набагато швидше, оскільки швидкість завантаження вище. Якщо багато людей заходять (відвідують ваш сайт), водій повинен зупинятися у кожному пункті призначення, що уповільнює вашу подорож - веб-сайт. Хостинг VPS дає вам власний автобус. І, якщо ваш автобус заповниться, є шанс, що ви також зможете підключити другу шину - пропускну здатність із іншого сайту. Тим часом, виділений хостинг надає вам двоповерховий автобус із турбонаддувом, здатний доставляти на сайт тонни відвідувачів із запаморочливою швидкістю.


Провайдери хостингу виділеного сервера запускають безліч віртуальних приватних серверів на одному виділеному сервері, кожен із яких отримує частину ресурсів сервера: ОЗП, сховище, ЦП, пропускну здатність мережі. Коли ви орендуєте віртуальний сервер, ви обираєте, наскільки великий цей сегмент.


Є кілька способів налаштування та управління виділеним хостингом, але головне, що у одного сайту є цілий сервер. Управління системою, наприклад забезпечення оновлення програмного забезпечення та захист сервера від шкідливих програм, може бути доручено хостинг-провайдеру або особа, яка використовує сервер, може зробити це самостійно.


Хоча хостинг VPS безпечний, виділений хостинг пропонує вищий рівень захисту. Обидва типи хостингу дозволяють вам встановити власне програмне забезпечення безпеки, але із виділеним хостингом ви повністю контролюєте будь-які порушення безпеки.


Загальний хостинг проти хостингу VPS


У той час як хостинг VPS, як правило, безпечний, виділений хостинг пропонує вищий рівень захисту. Обидва типи хостингу дозволяють вам встановити власне програмне забезпечення безпеки, але із виділеним хостингом ви контролюєте будь-які порушення безпеки.


Виділені сервери пропонують більш просунутий варіант хостингу, який найкраще підходить для великих сайтів із високою відвідуваністю. Вони надають встановлений обсяг серверних ресурсів та припускають використання одного фізичного сервера. У цілому, виділені сервери забезпечують кращу безпеку, а їх щедрий розподіл ресурсів підходить для великих сайтів із контентом.


Пакети віртуального хостингу дуже дешеві через їх загального характеру. Загальні хости часто перепродують своє обладнання. Це означає, що на сервері знаходиться більше користувачів, ніж сервер може обробити, якби всі користувачі були активні. Це дозволяє розміщувати невеликі сайти навколо більш завантажених, що для одних може працювати, а для інших - ні.


Керований хостинг може коштувати дорожче, ніж традиційний хостинг, але він може підвищити вашу ефективність у середовищі VPS до рівня виділеного сервера. Хоча цього можна досягти лише у нижній частині спектра ресурсів, це аспект, який слід враховувати.


Найпростіший спосіб подумати про розподіл ресурсів - замовити піцу. З хостингом VPS ви усі поділяєте ресурси - кожен шматочок, всі сторони, всі напої. Якщо вам потрібно щось ще, завжди є шанс, що хтось залишить вам трохи, але це не гарантія. Із виділеним хостингом у вас є власна піца. Це може бути невелика, середня або велика угода, ув залежності від того, скільки вам потрібно, але у будь-якому випадку усе це ваше. Природно, ви заплатите більше, але натомість у вас буде 100% ресурсу.


VPS-хостинг менш обмежений. Оскільки у вашому розпорядженні велика частина устаткування сервера, у вас більше ресурсів. Ви також отримаєте root-доступ через серверне середовище. Це в основному означає, що ви можете встановлювати додаткове програмне забезпечення та редагувати будь-який файл на сервері. VPS проти виділеного хостингу - розподіл ресурсів: вердикт: виділений хостинг тут явний переможець. Ви отримуєте стільки ресурсів, скільки хочете й вам не потрібно покладатися на будь-кого іншого. Хостинг VPS має переваги та це не проблема, коли справа стосується кількості ресурсів, які у вас є.


Розміщення вашого сайту у окремому просторі означає, що вам не потрібно турбуватися про те, що роблять ваші сусіди або що інші роблять із вашими сусідами. Наприклад, якщо ви використовуєте план віртуального хостингу, а ваші сусіди є одержувачем розподіленої атаки типу Відмова у обслуговуванні - DDoS, то ця атака, швидше за все, торкнеться і вашого сайту. З VPS або спеціальними тарифними планами ймовірність того, що ваші сусіди доставлять вам будь-які неприємності, мала.


У порівнянні із VPS та загальними сервісами у вас більше можливостей для експериментів, коли ви масштабуєте, не покладаючись на програмне забезпечення для визначення ваших параметрів. Тому, якщо ви хочете встановити програмне забезпечення, у вас є достатньо ресурсів, щоб зробити це без проблем або обмежень за часом.


Масштабованість - ступінь, у якій ваш тарифний план може рости разом із вашим сайтом. Це можна уявити як зростання дерева. VPS-хостинг чимось схожий на зростаюче оливкове дерево - є місце для зростання, але ви ніколи не досягнете тієї самої висоти, що й великий дуб. У вас є усі ресурси, безпеку та продуктивність, про які ви могли б мріяти. Тому немає місця для масштабування. Ви можете регулювати свої ліміти від місяця до місяця, але ви досягли скляної стелі.


Причина номер один, за якою більшість компаній обирають виділений сервер - використання виділених ресурсів із повною потужністю. Жоден віртуальний сервер не може зрівнятися із кращими виділеними серверами щодо потужності процесора, пам'яті, обробки ресурсномістких програмних модулів, місця для зберігання й інших апаратних атрибутів.


Виділені сервери мають продуктивність, але їх розміри обмежені фізичним обладнанням та простором у шасі. Оновлення завжди можливі, але можуть знадобитися значні простої або міграції у залежності від необхідного оновлення. Рішення для кластеризації серверів та високої доступності можуть обмежити це, але мають набагато більш високу ціну. Знову ж, різниця може бути незначною, але при порівнянні виділеного сервера із VPS вища масштабованість присуджується хостингу VPS.


Buy Me A Coffee

Мы являемся сертифицированным партнером компании TemplateMonster


Закрыть

Заказ сайта


Заполните, пожалуйста, форму заказа сайта. После обработки мы свяжемся с Вами и уточним детали.

Я согласен с Пользовательскими соглашениями

Закрыть

Написать письмо


Заполните форму. После ознакомления мы свяжемся с Вами.


Закрыть

Заказ обратного звонка


Оставьте Ваш контактный номер и наш оператор перезвонит Вам в течении часа.Например: +38(063) 012-34-56

Вверх
@
заказать звонок
+