4 квітня відзначають свято 404 дні або день вебмайстра 2022


4 квітня відзначають свято 404 дні або день вебмайстра 2022
Опубліковано: 03.04.2022


читать на русском   read in English

Сьогодні 4 квітня 2022 року. Для тих із нас, хто знає про четвертий день четвертого місяця, важливе свято дня 404, або день вебмайстра.


Повідомлення 404 - повідомлення про помилку ПК, що вказує на те, що із веб-сервером було встановлено зв'язок, але сервер не зміг знайти запитане. Ці повідомлення часто супроводжуються фразою "не знайдено". Інформацію зазвичай неможливо знайти, тому що посилання не працюють або мертві, а це означає, що сторінки було переміщено або видалено. Веб-сервери часто створюють сторінки 404, які містять опис, брендинг сайту та гумор.


День 404 відповідає четвертому дню четвертого місяця року. У минулому фонд Electronic Frontier Foundation використав цей день для боротьби із інтернет-цензурою у школах та бібліотеках. Вони співпрацюють із Центром цивільних ЗМІ Массачусетського технологічного інституту та Національною коаліцією проти цензури та закликають до участі бібліотекарів та блогерів, поділяючись історіями про цензуру. У цьому випадку доступ до інформації неможливий не через повідомлення 404, а через цензуру; зокрема, закон про захист дітей у Інтернеті (CIPA) вимагає, щоб школи та бібліотеки обмежували доступ до певних веб-сайтів - сайтів із непристойними та порнографічними зображеннями - для того, щоб вони могли отримувати фінансування. При цьому блокуються багато інших сайтів, наприклад, із освітньою інформацією, медичною інформацією про рак грудей та сексуальне здоров'я, інформацією про ЛГБТК, інформацією про неосновні релігії та веб-сайти художніх музеїв. Це веб-сайти, захищені Конституцією та їхня цензура розглядається як порушення Першої поправки.


Як відзначати День 404


Один із способів відзначити цей день - знайти жартівливі та цікаві сторінки із помилкою 404. Ще один спосіб відсвяткувати його - підвищити поінформованість про цензуру та розповісти іншим про такі закони, як Закон про захист дітей у Інтернеті.


Buy Me A Coffee

Ми є сертифікованим партнером компанії TemplateMonster


Закрити

Замовлення сайту


Будь ласка, заповніть форму замовлення сайту. Після обробки ми зв'яжемося з Вами та уточнимо деталі.

Я згоден з Угодами користувача

Закрити

Написати лист


Заповніть форму. Після ознайомлення ми зв'яжемося з Вами.


Закрыть

Замовлення дзвінка


Залишіть Ваш контактний номер і наш оператор передзвонить Вам протягом години.Наприклад: +38(063) 012-34-56

доверху
@
заказать звонок
+