Чому кібербезпека така важлива у 2022 році? Стратегія кібербезпеки: як убезпечити свій сайт, зміцнення профілю у соцмережі


Чому кібербезпека така важлива у 2022 році? Стратегія кібербезпеки: як убезпечити свій сайт, зміцнення профілю у соцмережі
Опубліковано: 04.03.2022


читать на русском   read in English

Кібербезпека - практика захисту мереж, систем, обладнання та даних від цифрових атак. Ця інструкція розповість вам про кібербезпеку, у тому числі про типи кібератак та їхнє зростання глобального значення у цифровому світі.


Кібербезпека включає у себе технології та методи, що забезпечують безпеку електронних систем та даних. У світі, де все більше нашого ділового та соціального життя відбувається у мережі, це зростаюче поле. Компанії потребують кібербезпеки, щоб захистити свої дані, фінанси та інтелектуальну власність. Фізичним особам це необхідно із тих самих причин, хоча інтелектуальна власність не така важлива й існує більш високий ризик втрати файлів. У разі державних служб чи урядових організацій кібербезпека допомагає гарантувати, що спільнота може продовжувати покладатися на їхні послуги. Наприклад, якщо кібератака націлена на електростанцію, це може призвести до вимкнення електроенергії по всьому місту. Якби він націлився на банк, він міг би вкрасти гроші у сотні тисяч людей.


Інтернет речей стає мішенню для хакерів


Хакери почнуть зосереджуватися на пристроях, які не думають при захисті мережі. Пристрої IoT - інтернет речей, які мають підключення до Інтернету, стануть мішенню для хакерів, коли вони хочуть поринути у мережу або вкрасти особисту інформацію. Пристрої Інтернету речей включають величезну кількість пристроїв, які тепер підключені до мережі, включаючи системи безпеки, побутову техніку, телевізори, персональні медичні пристрої та домашніх помічників.


Багато ризиків, із якими стикаються країни через кіберзагроз, також поділяють підприємства. Підприємства можуть стати мішенню для крадіжки інтелектуальної власності та атаками програм-вимагачів. Дизайн, інсайдерська інформація та плани на майбутнє можуть бути вкрадені чи скомпрометовані хакерами. І великі й малі підприємства можуть мати інформацію про співробітників. Їхня інформація може бути вкрадена, а облікові записи працівників можуть бути скомпрометовані.


Через зростання загроз кібербезпеці та фінансових наслідків витоків даних виробники медичних пристроїв впроваджують стратегії, що забезпечують надійний захист їх медичних пристроїв та, отже, організацій. Виробники медичних пристроїв повинні інтегрувати ефективні плани кібербезпеки на ранніх етапах розробки та підтримувати безпеку протягом усього життєвого циклу пристрою.


Ефективний план повинен включати етапи кібербезпеки до та після виходу на ринок, а також управління ризиками від розробки пристрою до його утилізації, щоб запобігти дорогим змінам або затримкам на наступних етапах.


Кіберзагрози можуть виходити із будь-якого рівня вашої організації. На робочих місцях не повинно проводитися навчання із питань кібербезпеки для інформування персоналу про поширені кіберзагрози, такі як шахрайство із використанням соціальної інженерії, фішинг, атаки програм-здирників та інші шкідливі програми, призначені для крадіжки інтелектуальної власності або особистих даних.


Можливо, найбільшою проблемою кібербезпеки є безперервне зростання технологій, яке надає кіберзлочинцям список потенційних можливостей, які вони можуть використовувати. Щоб зробити це складнішим, кіберзлочинці постійно розробляють нові способи проведення кібератак.


Соціальна інженерія - не єдиний тип атак, які почастішали під час пандемії та війни в Україні. Оскільки багато людей вперше працюють удома, часто використовуючи ПК, придбані та обслуговуються сім'єю, а не ПК, випущені та контрольовані відділами ІТ та безпеки, зловмисники виявили нові можливості для шкідливих програм, програм-вимагачів та атак ATP. За даними деяких дослідників, кількість атак компрометації ділової електронної пошти збільшилась на 200% під час пандемії.


Сьогодні компанії не можуть дозволити собі розкіш обирати, чи впроваджувати системи, інструменти чи політики кібербезпеки. Тепер це необхідно, тому що кібератака може бути націлена на будь-кого. Хоча неможливо бути на 100% кібербезпеки, існує кілька стратегій, які організація може реалізувати для забезпечення кібербезпеки.


Створіть кіберобізнаність


При натисканні на посилання людина перенаправляється на шкідливий веб-сайт, який встановлює шкідливе ПЗ на його ПК. Інші електронні листи можуть містити вкладення, які видаються законними, наприклад, від постачальника або клієнта. Вкладення можуть бути завантажені шкідливими програмами, які автоматично встановлюються під час відкриття.


Місяць поінформованості про кібербезпеку проводиться кожен жовтень та закликає окремих осіб та організації брати на себе свою роль у захисті свого кіберпростору, згідно із Forbes. Кожна людина може будь-коли подбати про кібербезпеку. Усвідомлення небезпек перегляду веб-сторінок, перевірка електронної пошти та взаємодія у Інтернеті загалом є частиною підвищення поінформованості про кібербезпеку.


Порушення кібербезпеки - постійна загроза, із якою стикається будь-яка галузь, яка належить технології. Це особливо небезпечно для урядових установ, які зберігають у своїх інформаційних системах конфіденційні дані про громадян та національну безпеку. Важливі дані передаються та зберігаються цими агентствами дедалі частіше, оскільки хмарні системи та політики використання власних пристроїв - BYOD стають звичайною практикою. Однак відкриття мереж для зовнішніх мобільних пристроїв та програмного забезпечення для віртуалізації також робить ці мережі вразливішими для атак.


Динаміка зростання атак на урядові установи


Згідно із інфографікою від Microsoft Government, кіберзагрози урядовим установам збільшилися вчетверо у період із 2006 по 2009 рік. Це не дивно із огляду на зростання виробництва даних, але це все ще викликає занепокоєння у державних ІТ-менеджерів та ІТ-директорів. Інфографіка показує хронологію кібератак на державні установи за 2005-2010 роки. Широкомасштабні атаки торкнулися урядових веб-сайтів, таких як USAjobs.gov, урядові установи та державних службовців. Незалежно від джерела, хакерам вдавалося отримати доступ до цивільної та таємної інформації, іноді отриманої від іноземних спецслужб.


Зареєстровані цивільним агентством інциденти збільшилися із менш ніж 20000 у 2008 р. до більш ніж 30000 у 2009 р. Чи захищає ваше агентство себе від подібних атак? Ця інфографіка спочатку з'явилася на OhMyGov. Кібербезпека важлива, тому що вона захищає вас чи вашу компанію від потенційних кіберзагроз. Розвиток технологій зробило багатьох людей уразливими для кіберзлочинної діяльності, такої як злам, крадіжка та пошкодження даних, а також промислове шпигунство. Рівень кіберзлочинності зростає; отже, без кібербезпеки ви можете втратити конфіденційну інформацію, гроші чи репутацію. Кібербезпека така ж важлива, як і потреба у технологіях.


Інформаційна безпека та кібербезпека. У чому різниця?


Інформаційну безпеку та кібербезпеку часто плутають. Відповідно до CISCO, інформаційна безпека є найважливішою частиною кібербезпеки, але використовується виключно для забезпечення безпеки даних.


Компанії також стикаються із ризиком того, що хакери спробують скомпрометувати їхню мережу із політичною метою. У 2014 році Північна Корея була визнана відповідальною за злом Sony Pictures через майбутній сатиричний фільм, у якому розповідалося про вбивство їхнього лідера Кім Чен Ина. Деякі хакери також намагаються скомпрометувати ділові мережі заради створення репутації чи хвастощів, коли фінансова вигода не є основною метою.


Кібератакам піддавалися організації будь-якого розміру у багатьох галузях промисловості. Від судноплавного гіганта Maersk до гіганта Uber, що займається райдшерінгом, аж до Equifax, рейтингового агентства, яке вважається одним із найбільших власників даних про приватних клієнтів у світі.


Стратегія кібербезпеки. Як захиститися від атак


Залежно від своєї конкретної ролі, багато фахівців із кібербезпеки повинні також мислити стратегічно. У багатьох галузях компанії залежать від багатьох співробітників, які мають доступ до конфіденційних даних, таких як медичні записи або інформація про банківські рахунки.


Якщо кіберзлочинець отримає доступ до цих даних, він може викликати низку проблем. Вони можуть ділитися конфіденційною інформацією, використовувати паролі для крадіжки або навіть змінювати дані, щоб отримати певну вигоду.


Кібербезпека гарантує, що дані вашої організації захищені від атак як внутрішніх, так і зовнішніх зловмисників. Він може включати сукупність технологій, процесів, структур та методів, що використовуються для захисту мереж, ПК, програм та даних від несанкціонованого доступу чи пошкодження. Мета стратегії кібербезпеки - забезпечити конфіденційність, цілісність та доступність даних.


Ніхто не застрахований від погрози кібератак. До таких атак відносяться шкідливі програми, фішинг, атаки типу людина посередині та атаки драйв-бай. Зачекайте, поки ви не почуєте крипто-джекінгу. Тут злочинці можуть скомпрометувати ваш ПК та використовувати його для крадіжки ресурсів, таких як біткойни та інші цифрові валюти. Якщо вони зможуть дістатися вашого ПК, то легко вкрадуть ваші дані. Вам потрібна кібербезпека, якщо ви хочете мати шанс протистояти цим загрозам.


Порівняння організацій, які використовували технології без проблем із безпекою, також може бути ефективною політикою. У зв'язку зі швидкими технологічними змінами ІТ-фахівцям необхідно знати нових розробок. Це гарантує, що політики, реалізовані для управління доступом до даних, їх використанням та обробкою у попередніх технологіях, можуть забезпечувати безпеку новітніх технологій.


Компанії визначають ролі інформаційної безпеки по-своєму. У багатьох випадках їм доводиться аналізувати загрози, збирати інформацію із серверів компанії та хмарних сервісів, а також із ПК та мобільних пристроїв співробітників.


Інциденти кібербезпеки можуть призвести до операційних, фінансових, нормативних та репутаційних втрат. Очікується, що кіберзлочинність обійдеться глобальним підприємствам більш ніж 5 трильйонів доларів потенційного доходу протягом наступних 5 років, при цьому найбільші втрати будуть на таких ринках, як ІТ, охорона здоров'я та фінансові послуги, за даними Forbes.


Тренд: автоматизація кібербезпеки


Однією із тенденцій є використання штучного інтелекту для допомоги аналітикам кібербезпеки у захисті мереж та особистої інформації. У міру того, як розмір мереж збільшується, а обсяг роботи, необхідної для належного захисту мереж, також зростає, автоматизація та штучний інтелект можуть бути реалізовані, щоб відігравати роль у повсякденній роботі аналітиків, допомагаючи їм належним чином відстежувати трафік мережі. Однак це сильно залежить від поточних підприємств та від того, наскільки швидко їхня мережа й робочі навантаження зростають із часом.


Як переконатися у безпеці свого сайту? Використання останніх версій ПЗ. Зміцнення профілю у соцмережі


Переконайтеся, що ваші плагіни оновлені, а також ваша CMS - система керування контентом, та оновіть їх, як тільки вийде нова версія. Критичний компонент більшості оновлень цих програмних продуктів направлений на нові заходи безпеки, оскільки їхні автори намагаються не відставати від хакерів. Щойно хакери знаходять уразливість, розробники програмного забезпечення поспішають ліквідувати загрозу.


Пристрої, які ми використовуємо для читання книг, підключені до Інтернету разом із нашими телефонами та навіть телевізорами. Коли так багато у нашому житті залежить від Інтернету, він може спустошити нас ще сильніше, ніж будь-коли раніше. Саме тут у справу вступає кібербезпека, оскільки нам потрібне щось, що захистить нас від зовнішніх сил, які хочуть завдати нам шкоди. Хоча в епоху Інтернету може здатися, що ми замкнуті, насправді ми ніколи не були так тісно пов'язані та потребували ще більш просунутого програмного забезпечення. Існує страх викриття, який дуже вкорінений у реальності. Тепер хакер може зламати ваш телефон, ПК або навіть вашу машину та дізнатися про все, що йому потрібно знати, щоб вкрасти вашу конфіденційність. Завжди використовуйте останню стабільну версію програмного забезпечення.


Можливо, найбільшою проблемою кібербезпеки є безперервне зростання технологій, яке надає кіберзлочинцям список потенційних можливостей, які вони можуть використовувати. Щоб зробити це більш складним, кіберзлочинці постійно розробляють нові методи проведення кібератак. У результаті програмне забезпечення для кібербезпеки та експерти постійно створюють нові рішення для закриття потенційних уразливостей тільки для того, щоб кіберзлочинці постійно виявляли інші способи проведення атаки. Таким чином, кібербезпека постійно розвивається. Для організацій, як правило, неймовірно складно залишатися у курсі природи кібербезпеки, що постійно змінюється й це також може бути дорогим. Це вимагає постійної уваги до безпеки, а також регулярних оновлень.


Часто люди забувають, що кібербезпека така важлива при керуванні вашими обліковими записами у соціальних мережах. Незважаючи на покращення із боку великих постачальників соціальних мереж, облікові записи соціальних мереж легко зламуються та завдають серйозної шкоди вашому бренду й репутації. Захистіть облікові записи у соціальних мережах так само, як ваш веб-сайт або систему електронної пошти. Переконайтеся, що у вас є безпечні паролі, обмежений доступ тільки для тих, хто цього потребує і потрібна двофакторна автентифікація.


Це саме стосується організацій та підприємств, урядів, збройних сил та інших соціально важливих організацій. Вони зберігають обсяги даних у сховищах даних, ПК та інших пристроях. Більшість цих даних включає конфіденційну інформацію. Розкриття цієї інформації у багатьох випадках може бути шкідливим - для довіри громадян до установ, для конкурентоспроможності бізнесу, особистої репутації та довіри споживачів до компаній.


Як бачите, існує безліч можливостей для різних типів бізнесу у 2022 році, якщо ви зацікавлені у кібербезпеці. Також ясно, що вам не потрібно йти найбільш второваною дорогою, є багато способів дістатися туди, де ви хочете бути.


Buy Me A Coffee

Ми є сертифікованим партнером компанії TemplateMonster


Закрити

Замовлення сайту


Будь ласка, заповніть форму замовлення сайту. Після обробки ми зв'яжемося з Вами та уточнимо деталі.

Я згоден з Угодами користувача

Закрити

Написати лист


Заповніть форму. Після ознайомлення ми зв'яжемося з Вами.


Закрыть

Замовлення дзвінка


Залишіть Ваш контактний номер і наш оператор передзвонить Вам протягом години.Наприклад: +38(063) 012-34-56

доверху
@
заказать звонок
+