Що таке vps сервер? Визначення, відмінності, переваги використання


Що таке vps сервер? Визначення, відмінності, переваги використання
Опубліковано: 11.10.2021


читать на русском   read in English

Сервер - це ПК, на якому ваш хостинг зберігає файли й бази даних, необхідні для вашого сайту. Всякий раз, коли онлайн-відвідувач хоче отримати доступ до вашого сайту, браузер відправляє запит на сервер. Тоді він передає необхідні файли через Інтернет. VPS-хостинг надає вам віртуальний сервер, що імітує фізичний сервер, проте насправді машина використовується декількома користувачами.


Визначення хостингу VPS


Скорочено від англ. Virtual Private Server (VPS) відноситься до поділу фізичного сервера на кілька. Оскільки кожен VPS має власну операційну систему, він отримує певну частку ресурсів із одного фізичного сервера, тому вони ізольовані, не можуть втручатися та можуть перезавантажуватись окремо.


Щоб зробити сайт доступним у мережі, його файли повинні бути завантажені на веб-сервер, який купується у провайдера хостингу. Ця послуга відома як веб-хостинг. VPS-хостинг - це тип хостингу, відповідний для людей, які переросли віртуальний хостинг. Якщо кілька сайтів знаходяться на одному сервері із загальним хостингом й не мають гарантії ресурсів, VPS дає змогу малою кількістю користувачів спільно використовувати виділені сегменти простору на жорсткому диску, пам'яті та потужності процесора. Кожен користувач VPS-сервера має доступ до віртуальної машини із власної копії операційної системи. Це дозволяє клієнтам, які користуються VPS-хостинг, випробувати можливості та продуктивність, аналогічні виділеного сервера для своїх сайтів.


На вас працює група підтримки, яка відома як одна із найбільш знаючих, доброзичливих й професійних у своїй справі. Люди готові допомогти у будь-якому питанні, у будь-який час, 24 години на добу, 7 днів на тиждень.


Що таке віртуальний виділений сервер? Чим він відрізняється від VPS?


Ці два сервіси схожі, але є деякі принципові відмінності. Сервер VPS дозволить вам створити кілька примірників на одному виділеному сервері. У той час як VDS або віртуальний виділений сервер будуть робити те саме, але займати увесь виділений сервер, хостинг віртуального приватного сервера - ідеальний варіант за ціною й потужністю для великих проектів, оскільки він надає великі обсяги виділених ресурсів та контроль, це дешевше, ніж мати власний фізичний виділений сервер.


Щоб зробити веб-сайт доступним у Інтернеті, його файли повинні бути завантажені на веб-сервер, який купується у постачальника послуг хостингу. Ця послуга відома як веб-хостинг.


Хостинг VPS вирішує проблеми масштабованості й обмеженості ресурсів. Цей стиль розміщення схожий на володіння кондомініумім у будівлі із меншою кількістю жителів. VPS розділений на безліч віртуальних секцій всередині сервера та кожен обліковий запис буде отримувати кількість виділених джерел.


Це може бути частина ЦП сервера, дискового простору, пам'яті або пропускної здатності + повний кореневий доступ. Ви як і раніше поділяєте сервер із іншими людьми, але тепер у вас є більший контроль над своїм простором, використовуючи його на свій розсуд.


Ви плануєте продавати товари або послуги? Якщо це так, ви захочете інвестувати у послугу хостингу, яка пропонує Secure Sockets Layer (SSL). SSL-з'єднання шифрує фінансову інформацію, яка передається між браузерами користувачів та вашим сайтом, тим самим захищаючи передачу інформації про покупках.


Чи можу я розмістити кілька сайтів на VPS?


Так. VPS можна розділити і організувати відповідно до ваших вимог. Це означає, що ви можете використовувати його для розміщення декількох сайтів або проектів, виділивши кожному окремий простір. Ви також вибираєте обсяг кожного приміщення. Щоб спростити це, ви можете встановити панель управління веб-хостингом, таку як Plesk або cPanel.


Оберіть із ряду широко використовуваних операційних систем Linux та Windows, включаючи Windows Server 2019. Root-доступ означає повний контроль над вашим VPS: змініть будь-який файл й встановіть загальносерверні додатки, а також налаштуйте свій сервер відповідно до потреб вашого проекту.


Чи підходить мені VPS або виділений хост?


В цілому, якщо вам потрібно всього кілька серверів VPS і ви не бачите, що ваше робоче навантаження продовжує рости, хмарний VPS-сервер - економічне рішення, яке, швидше за все, задовольнить ваші потреби. При цьому ви все одно можете скористатися додатковими перевагами виділеного хоста. Виділені хости - це приватні обчислювальні вузли, які повністю призначені для використання одним клієнтом без загальних ресурсів або галасливих сусідів, що може відбуватися з планами загального хостингу. Ця послуга ідеальна для будь-якого клієнта, у якого ростуть потреби у безпеці, нормативно-правовій відповідності або потужної інфраструктури, або для клієнта, який шукає гнучкість та економічну ефективність, які забезпечуються власним фізичним сервером або виділеної серверної обчислювальної інфраструктурою.


Оскільки ви не залежите від віртуальних сусідів, ваші ресурси повністю ізольовані у віртуальному середовищі. Це забезпечує стабільність і продуктивність. Незалежно від того, встановлюєте ви власний додаток або конфігурацію, ви контролюєте, як буде працювати ваш веб-сайт.


Кожен VPS встановлюється на фізичному ПК, керованому хмарним сервісом або провайдером хостингу, на якому працює кілька VPS. Тоді як VPS спільно використовують гіпервізор та базове устаткування. Кожен VPS працює із власною операційною системою та додатками і резервує свою частину ресурсів машини: пам'ять, обчислювальні ресурси тощо.


Скільки коштує VPS-хостинг?


Плата за хмарний VPS-хостинг стягується погодинно та ви платите тільки за те, що використовуєте. Плани починаються із 10 доларів на місяць з погодинною оплатою й можуть збільшуватися до сотень доларів, у залежності від ваших конкретних вимог. Як правило, хостинг VPS дешевше, ніж хостинг виділеного сервера.


Що таке VPS та для чого він потрібен?


Віртуальний приватний сервер - VPS використовується для розміщення сайтів електронної комерції, контент, візуальних медіа та програмних додатків: портали, рішення для спільної роботи, CRM. На відміну від віртуального хостингу, дані ізолюються на віртуальній машині, призначеної для користувача.


VPS - ідеальний компроміс між планами веб-хостингу й фізичними серверами, що поєднує надійність із високою продуктивністю виділеного сервера, але без труднощів із управлінням фізичним обладнанням сервера.


При розгляді варіантів використання віртуальних серверів відмінності між постачальниками можуть побут значними. Для традиційних хостинг-провайдерів VPS є баланс вартості, гнучкості, масштабованості та контролю між загальним й виділеним хостингом. Це робить його придатним для електронної комерції, додатків із помірним або різким трафіком, поштових серверів, CRM тощо.


Концепція віртуального хостингу схожа на всіх людей на стадіоні, які дивляться спортивний захід. VPS-хостинг схожий на людей, які купують собі місця у боксах окремо від усіх інших. Вони все ще на тому самому стадіоні, але контролюють своє оточення. Процес поділу фізичного сервера на віртуальні машини називається віртуалізацією сервера.


У цілому, якщо вам потрібно усього кілька серверів VPS та ви не бачите, що ваша робоча навантаження продовжує рости, хмарний VPS-сервер - відмінне й економічне рішення, яке, швидше за все, задовольнить ваші потреби. При цьому ви все одно можете скористатися додатковими перевагами виділеного хоста.


Хостинг VPS покладається на гіпервізор, який бере ресурси із фізичного сервера та надає кожному сайту доступ до емульованого сервера - віртуальній машині. Фізичні сервери часто розміщуються у центрі обробки даних та порівну розділені між декількома віртуальними відсіками. Це називається віртуалізація серверів. Кожне відділення здається в оренду. Серверне програмне забезпечення налаштовується на них окремо так, щоб кожен блок може працювати як незалежний блок. Кожен окремий VPS називається контейнером, а сервер, на якому знаходиться кожен контейнер - вузлом.


VPS-хостинг найкраще визначається як хостингових рішення, яке пропонує доступність загального хостингу із потужністю та продуктивністю виділеного хостингу. Нагадаємо, віртуальний хостинг - коли сервер розділяє незарезервовані ресурси на хості. Виділений хостинг - із точністю до навпаки: ваш виділений сервер зарезервований виключно для вас та має 100% доступ до всіх ресурсів на хості. Послуга хостингу VPS забезпечує баланс між середовищем загального хостингу й послугами виділеного хостингу, оскільки ви отримуєте переваги наявності гарантованих ресурсів на хості, незважаючи на те, що фізичний сервер використовується спільно із іншими клієнтами.


Наприклад, якщо ваш VPS має 200 ГБ сховища, ви отримуєте 200 ГБ сховища виключно для використання. Якщо ваш VPS оснащений 64 ГБ пам'яті, ніякий інший VPS не зможе використовувати цю пам'ять. Ресурси завжди є, незважаючи ні на що.


Віртуальний приватний серверний хостинг також пропонує економічну вигоду від загального хостингу, оскільки VPS-хостинг лише на невеликий відсоток дорожче, ніж загальний хостинг, але зазвичай значно дешевше, ніж виділений хостинг.


У чому переваги VPS у порівнянні із виділеним сервером?


Перевага VPS - вам не потрібно турбуватися про управління обладнанням - вам не потрібно буде відстежувати стан жорстких дисків, ОЗУ та ЦП. Вони адаптовані для розміщення більшості типів проектів середнього розміру. Ми рекомендуємо використовувати виділений сервер, якщо ви хочете самостійно керувати апаратними аспектами, створювати більш складні архітектури, інфраструктуру, яка включає приватну мережу - vRack, або розгортати інші складні рішення, які не є веб-службами.


Як правило, користувачі зі зростаючим обсягом веб-активності або переходять на виділені сервери, або до рішень Public Cloud. Ці послуги пропонують більш складні та гнучкі інфраструктури, які можуть адаптуватися до високого рівня зростання.


Ліміт мережі швидко стає вимогою для затребуваних підприємств, допомагаючи перенести більшу частину робочого навантаження, яку виконує ваш сервер, на прикордонну службу. Варіанти включають брандмауери веб-додатків - WAF, мережі доставки контенту - CDN, веб-оптимізацію тощо.


Використання VPS - наступний логічний крок після використання плану веб-хостингу. Віртуальні приватні сервери пропонують більш широкий набір опцій і велику гнучкість із точки зору конфігурації, доступу і функцій: root-доступ, Apache PHP.init. Ви також можете встановити сертифікат SSL та будь-яке інше програмне забезпечення, яке захочете. Однак ми хотіли б наголосити на важливості вибору правильного VPS для вас. VPS необхідно налаштувати таким чином, щоб він відповідав вимогам вашого застосування та зростання вашого бізнесу.


Як бачите, хмарні сервери трохи висвітлюють мінуси. І, якщо ви використовуєте загальне хмара, вартість не набагато більше, ніж вартість VPS, і є багато переваг.


VPS і загальний хостинг мають деяку схожість, але це принципово різні види послуг. Пакети загального хостингу призначені для невеликих проектів, таких як особисті блоги або аналогічні сайти. Проекти, що вимагають великої кількості ресурсів або інтенсивного трафіку, можуть зіткнутися з проблемами при використанні загального хостингу. Ось чому VPS-хостинг рекомендується для великих сайтів. VPS-хостинг, з іншого боку, надає вам виділені ресурси, якими вам не потрібно ділитися.


Кожен план хостингу віртуального приватного сервера гарантує, що ви отримаєте максимальний контроль над своїми ресурсами. Керуйте своїми процесорами, збільшуйте обсяг ОП, керуйте кореневих доступом та використовуйте бажану вами ОС.


Buy Me A Coffee

Ми є сертифікованим партнером компанії TemplateMonster


Закрити

Замовлення сайту


Будь ласка, заповніть форму замовлення сайту. Після обробки ми зв'яжемося з Вами та уточнимо деталі.

Я згоден з Угодами користувача

Закрити

Написати лист


Заповніть форму. Після ознайомлення ми зв'яжемося з Вами.


Закрыть

Замовлення дзвінка


Залишіть Ваш контактний номер і наш оператор передзвонить Вам протягом години.Наприклад: +38(063) 012-34-56

доверху
@
заказать звонок
+